Timber by EMSIEN-3 LTD
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
Γυμναστική για γρήγορο αδυνάτισμα αλλά και για πνευματική ευεξία. Γυμναστική στο σπίτι και νέα για τη γυμναστική!

4

Οι 10 πιο αμφισβητούμενοι νικητές των Ολυμπιακών αγώνων! – Video

Μπορεί οι αθλητές να δοξάζονται και να αποτελούν παράδειγμα προς μίμηση ειδικά όσοι παίρνουν μετάλλια σε Ολυμπιακούς αγώνες όμως δεν είναι πάντα τα πράγματα τόσο ρόδινα γι αυτούς. Στην Ελλάδα φυσικά δεν είναι ρόδινα για τελείως διαφορετικούς λόγους αλλά ας το αφήσουμε προς το παρόν.

2

Η επιθυμία του Μπολτ και τι δήλωσε για τον ημιτελικό των 200μ!

Την κορυφαία επίδοση και στις τρεις ημιτελικές σειρές των 200μ. έκανε ο Γιουσέιν Μπολτ με 19.78, που είναι και η τρίτη καλύτερη επίδοση φέτος στον κόσμο. Ο Τζαμαϊκανός σούπερ σταρ μίλησε για την κούρσα αυτή και παραδέχτηκε πως αιφνιδιάστηκε από την πίεση που δέχτηκε από τον δεύτερο της κούρσας, τον Καναδό, Αντρέ Ντε Γκράσε, ο οποίος τερμάτισε πίσω του με 19.80.

10

Παγκόσμιο ρεκόρ ο Βαν Νίεκερκ με προπονήτρια την προγιαγιά του!

Η 74χρονη Ανς Μπόθα ξεκίνησε να προπονεί αθλητές τη δεκαετία του 1960

Ο Γουέιντ Βαν Νίεκερκ από τα ξημερώματα της Δευτέρας (ώρα Ελλάδος) έχει μείνει στην ιστορία του παγκόσμιου αθλητισμού καθώς έγινε ο πρώτος δρομέας που έτρεξε τα 400μ. στα 43 δευτερόλεπτα.

Ο 24χρονος Νοτιοαφρικανός, μάλιστα, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο όχι μόνο «κατέβασε» κατά 15 ολόκληρα εκατοστά το ιστορικό ρεκόρ 43.18 που κατείχε από το 1999 ο Μάικλ Τζόνσον αλλά έγινε ο πρώτος 400άρης που έτρεξε τα πρώτα 100μ. κάτω από 10 δευτερόλεπτα και ο πρώτος που έτρεξε τα 200μ. κάτω από 20 δευτερόλεπτα. Συγκεκριμένα έκανε σε 9.98 το πρώτο 100άρι και σε 19.98 είχε καλύψει τα πρώτα 200 μέτρα!

Ο «πάπιας» το 1999, όταν είχε σημειώσει το δικό του παγκόσμιο ρεκόρ, είχε κάνει τα πρώτα 100μ. σε 11.10, έφτασε στα 200μ. σε 21.22 και στα 300μ. σε 31.66.

Το ακόμα πιο απίστευτο στην ιστορία του Βαν Νίεκερκ είναι, όμως, ότι προπονήτριά του είναι η… πρόγιαγιά του!

11

Φρίκη! Η βάρβαρη προετοιμασία των Ολυμπιονικών στην Κίνα! – Video

Οι εικόνες σφίγγουν το στομάχι. Το Reuters μπήκε σε ένα δημοτικό σχολείο στην Κίνα και κατέγραψε τη σκληρή προπόνηση αλλά και τα… βασανιστήρια, στα οποία υποβάλλονται μικρά παιδιά, προκειμένου να γίνουν οι μελλοντικοί Ολυμπιονίκες, βγάζοντας τη χώρα ασπροπρόσωπη.

6

8 χρόνια πριν γνώρισε το πρότυπό του Μάικλ Φελπς και τώρα τον κέρδισε!

Πριν από 8 χρόνια, ο Τζόζεφ Σκούλινγκ σε ηλικία 13 χρονών έβγαζε φωτογραφία με το πρότυπό του, τον Μάικλ Φελπς. 8 χρόνια μετά έφτασε η στιγμή να τον νικήσει και να κάνει το όνειρό του πραγματικότητα!

Ο νέος χρυσός Ολυμπιονίκης στα 100 μ. πεταλούδα είναι ο Τζόζεφ Σκούλινγκ. Ο 21χρονος κολυμβητής από την Σιγκαπούρη, εντυπωσίασε από τα ημιτελικά ακόμα όταν έκανε τον καλύτερο χρόνο.

106

Ακολουθείστε τις οδηγίες του βίντεο  για τέλειους γλoυτoύς και μηpούς!

Μπορεί το καλοκαίρι να μην έχει έρθει ακόμα, αλλά αυτό δεν είναι λόγος για να μην γυμναζόμαστε! Το FitnessBlender μας δείχνει πολλές ασκήσεις ώστε να είμαστε υγιείς και παράλληλα να τελειοποιήσουμε τη σιλουέτα μας!

106

Μας ξεπερνάει! Δεν υπάρχουν αυτοί οι τύποι! – Video

Εντάξει κάποιοι από εμάς θεωρούμε extreme ακόμα και τους κοιλιακούς και παρκάρουμε ακριβώς έξω από τη δουλειά μας όταν μπορούμε για να μην περπατήσουμε παραπάνω.

24

Μήπως σας αρέσει τελικά το τένις σε αυτούς τους Ολυμπιακούς;; – Video

Δεν ξέρω για εσάς αλλά αυτό το τάκα τούκα πέρα δώθε είναι κομματάκι βαρετό αλλά μπορεί κάποιος να αλλάξει γνώμη αν το άτομο που κρατάει τη ρακέτα είναι ένα από αυτά τα κορίτσια. Ποιος θα παρακολουθεί το μπαλάκι βέβαια είναι άλλο θέμα σε αυτή την περίπτωση.

88

Ο τραυματισμός στην ποδηλασία που σόκαρε στους Ολυμπιακούς! – Video

Ένα πολύ άσχημο περιστατικό συνέβη κατά την διάρκεια του αγώνα ποδηλασίας δρόμου των γυναικών για τους Ολυμπιακούς του Ρίο. Η Ανεμίκ Φαν Φλέτεν έχασε τον έλεγχο του ποδηλάτου της σε μία στροφή, με αποτέλεσμα να πέσει άσχημα στην Vista Chinesa.
Η Ολλανδή ποδηλάτρια υπέστη τριπλό κάταγμα στην πλάτη της και χρειάστηκε να μεταφερθεί στη μονάδα εντατικής θεραπείας του νοσοκομείου στο Ρίο ντε Τζανέιρο.

159

Ποιες ώρες αγωνίζονται οι Έλληνες αθλητές στους Ολυμπιακούς!!

Το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο:

ΡΙΟ 2016
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5/8
Τοξοβολία, Σαμπαδρόμιο
19:00 – Προκριματικός ατομικό γυναικών- Ευαγγελία Ψάρρα
Τελετή έναρξης, Μαρακανά
01:55 (ξημερώματα Σαββάτου) Σημαιοφόρος Ελλάδας, Σοφία Μπεκατώρου (ιστιοπλοΐα)
ΣΑΒΒΑΤΟ 6/8
Ποδηλασία δρόμου, Φορτ Κόπακαμπανα
15:30 – Ατομικό ανδρών σε δημόσιο δρόμο (αγώνας μεταλλίου) – Γιάννης Ταμουρίδης
Ενόργανη γυμναστική, Ολυμπιακή Αρένα
16:30, 20:30 – προκριματικός οργάνων – Λευτέρης Πετρούνιας (κρίκοι), Βλάσης Μάρας (μονόζυγο), Μάριος Γεωργίου (Κύπρος-σύνθετο)
Κωπηλασία, λίμνη Λαγκόα
17:00 – προκριματικός διθέσιου σκιφ γυναικών- Κατερίνα Νικολαΐδου, Σοφία Ασουμανάκη
18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ελαφρών βαρών ανδρών – Στέφανος Ντούσκος, Σπύρος Γιάνναρος, Γιάννης Πέτρου, Παναγιώτης Μαγδανής (αναπληρωματικοί Θωμάς Καραμήτρος, Λευτέρης Κόνσολας)
Υδατοσφαίριση, «Μαρία Λενκ»
19:00 – 1ος όμιλος ανδρών Ελλάδα – Ιαπωνία
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:28 – προκριματικός 100μ. πεταλούδα γυναικών – Άννα Ντουντουνάκη, Κρίστελ Βουρνά, Σωτηρία Νεοφύτου (Κύπρος)
19:48 – προκριματικός 400μ. ελεύθερο ανδρών – Δημήτρης Δημητρίου, Ιάκωβος Χατζηκωνσταντίνου
21:04 – προκριματικός 100μ. πρόσθιο ανδρών – Παναγιώτης Σαμιλίδης
ΚΥΡΙΑΚΗ 7/8
Σκοποβολή, Ολυμπιακό κέντρο
15:00 – προκριματικός αεροβόλο πιστόλι 10 μ. γυναικών – Άννα Κορακάκη
Ενόργανη γυμναστική, Ολυμπιακό κέντρο
15:45, 17:30, 20:30, 23:30 – προκριματικός δοκού ισορροπίας – Βασιλική Μιλλούση
Eπιτραπέζια αντισφαίριση, Ρίοσεντρο Παβιλιόν 3
16:00 – δεύτερος γύρος απλού ανδρών – Παναγιώτης Γκιώνης
Κωπηλασία, λίμνη Λαγκόα
18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών – Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Χρήστου
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:00 – προκριματικός 100μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
21:05 – προκριματικός 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών – Οδυσσέας Μελαδίνης, Απόστολος Χρήστου, Χρήστος Κατραντζής, Κριστιάν Γκολομέεβ
ΔΕΥΤΕΡΑ 8/8
Σκοποβολή, Ολυμπιακό κέντρο
15:00 – προκριματικός αεροβόλο πιστόλι 10 μ. γυναικών – Άννα Κορακάκη
Ενόργανη γυμναστική, Ολυμπιακό κέντρο
15:45, 17:30, 20:30, 23:30 – προκριματικός δοκού ισορροπίας – Βασιλική Μιλλούση
Eπιτραπέζια αντισφαίριση, Ρίοσεντρο Παβιλιόν 3
16:00 – δεύτερος γύρος απλού ανδρών – Παναγιώτης Γκιώνης
Κωπηλασία, λίμνη Λαγκόα
18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών – Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Χρήστου
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:00 – προκριματικός 100μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
21:05 – προκριματικός 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών – Οδυσσέας Μελαδίνης, Απόστολος Χρήστου, Χρήστος Κατραντζής, Κριστιάν Γκολομέεβ

86

Όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για τους Ολυμπιακούς αγώνες!

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι ώρες είναι Ελλάδας και η διαφορά ώρας της Αθήνας με το Ρίο ντε Τζανέιρο είναι +6 ώρες.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΤ

ΠΕΜΠΤΗ, 4/8/2016

19:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Ιράκ – Δανία» – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Ονδούρα – Αλγερία» – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Βραζιλία – Νότιος Αφρική» – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Μεξικό – Γερμανία» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Πορτογαλία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Σουηδία – Κολομβία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Φίτζι – Νότιος Κορέα» – (Απευθείας μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Νιγηρία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 5/8/2016

22:20 (ΕΡΤ-1): Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΪΡΟ – (Εκπομπή)
00:45 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑ – ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ – (Εκπομπή)
01:55 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)
03:30 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 6/8/2016

11:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

13:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:25 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία» – (Απευθείας μετάδοση)
16:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚOΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

19:15 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Προκριματικά Highlights – (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Αυστραλία – Γαλλία» (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΤΖΟΥΝΤΟ – 48kgr (Γ) & 60 kgr (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

23:10 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)

00:10 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
00:25 (EΡT-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)

00:30 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Κίνα – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) και (Γ) Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Βραζιλία – Αυστραλία» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)

05:10 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΚΥΡΙΑΚΗ, 7/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Κίνα – ΗΠΑ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:35: (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:30 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
15:40 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:55 – 18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο Πιστόλι (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

18:30 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – 2ος ΓΥΡΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)

20:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 52 kg (Γ) 66 kg (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Σουηδία – Γερμανία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

22:05 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
23:30 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ Συγχρονισμένες Ανδρών – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2) – ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος-3ος Γύρος (Α & Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Σουηδία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος Γύρος (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ – «Νιγηρία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Αργεντινή – Ιράν» – (Απευθείας μετάδοση)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΔΕΥΤΕΡΑ, 8/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Βραζιλία – Μεξικό» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:15 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Αργεντινή – Αλγερία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Βραζιλία – Ιράκ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί – – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)
14:55 (ΕΡΤ-2): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ελλάδα» – (Απευθείας μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Προκριματικά «φάση-16» – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ιταλία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

18:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «ΗΠΑ – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)
18:40 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Προημιτελικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ (Α) – Γ΄γύρος – (Απευθείας μετάδοση)
20:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – φάση 16 & Προημιτελικά – (Απευθείας μετάδοση)
20:15 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Σερβία – Αυστραλία» – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

21:25 (ΕΡΤ-3): TZOYNTO: 57 kg (Γ) & 73 kg (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Τελικός Ομαδικού Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)

00:13 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
00:30 (ΕΡΤ-2): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ

00:35 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «ΗΠΑ-Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
01:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Ιαπωνία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Μαυροβούνιο» – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 – 04:33 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING

02:25 (ΕΡΤ-2):- ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Γ΄γύρος – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Γαλλία – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ): «Βραζιλία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΡΙΤΗ, 9/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Αυστραλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:45 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Μαυροβούνιο» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:50 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη
10:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «ΗΠΑ – Βενεζουέλα» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 – 19.03 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικοί

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικοί 63Kgr (Γ) & 81Kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Γερμανία – Πολωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY

19:00 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ
19:55 (ΕΡΤ-2): ΙΠΠΑΣΙΑ – Υπερπήδηση εμποδίων (Ατομικό) – Τελικός, απονομές (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-1): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ- Αεροβόλο Πιστόλι 25μ (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2)-: ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοίο 63 Kgr (Γ) & 81 Kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Ομαδικό (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

22:30 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

22:45 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – Highlights (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-2): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:35 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY

00:35 – 05:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Λιθουανία-Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)

01:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ιταλία – ΗΠΑ» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

03:05 (ΕΡΤ-3):- ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αργεντινή – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:00 – 06:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Προημιτελικός (Α)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΕΤΑΡΤΗ, 10/8/2016

06:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά (Α) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο πιστόλι 25μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αργεντινή – Κροατία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:20 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:25 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
14:25 – 16:53 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Ξίφος Ασκήσεως (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Αυστραλία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
16:10 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:10 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Ουγγαρία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:40 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
18:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): «Αργεντινή – Ονδούρα» ή «Αλγερία – Πορτογαλία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-2): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά
21:00 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Double Trap (A) (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)
21:55 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ατομικό (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ – 69 kg (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

23:35 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Μαυροβούνιο – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

00:13 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:45 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αυστραλία – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
01:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Βραζιλία – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «Βενεζουέλα – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)

05:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Βραζιλία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:20 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΕΜΠΤΗ, 11/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): «Αργεντινή – Ονδούρα» ή «Αλγερία – Πορτογαλία» (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Δανία – Βραζιλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 3μ. Συγχρονισμένες (Α) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ιράν – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Πολωνία – Αίγυπτος» – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΝΙΣ – Προημιτελικά (Α) & Τελικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 – 22.00 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «Λευκορωσία – Τουρκία» – (Απευθείας μετάδοση)
20:05 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – RSX (Ζ) – (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
21:10 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Γ) – «Ρωσία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
21:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 68 kg (Γ) & 100 kg (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Τελικοί
22:05 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ατομικό (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
00:10 (ΕΡΤ-1): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ (Α) – Ημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-1): ΙΣΤΙΟΠΟΛΟΪΑ – HL – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «Γαλλία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Δανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Νιγηρία-Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

02:15 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

02:25 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
02:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α): «Ιταλία – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Γ) «Κίνα – ΗΠΑ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Λιθουανία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α): «Βραζιλία – ΗΠΑ» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 12/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:40 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «Λιθουανία – Αργεντινή» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ουγγαρία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
15:30 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – Πρωϊνά Αγωνίσματα (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:40 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «ΗΠΑ – Μαυροβούνιο» – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 – 21.23 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ – Ημιτελικοί (A) – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) – Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – 20 km βάδην Ανδρών (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
21.23 (ΕΡΤ-2): ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
22:10 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ): «Ρουμανία – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)
23:50 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «ΗΠΑ – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:10 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY (Μ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

01:30 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:10 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ισπανία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 50μ. Καραμπίνα Πρηνιδόν – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Γαλλία – Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΣΑΒΒΑΤΟ, 13/8/2016

07:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
08:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:40 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:10 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30-17.43 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
14:50 – 17:43: LIVE ZAPPING
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – «Κίνα – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

16:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
16:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – «Ρωσία – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:43 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 – 02:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ – (Παράλληλες μεταδόσεις)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
19:50 – 20:55 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Απευθείας μετάδοση)
19:55 – 22:18 (ΕΡΤ-2): ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ

21:00 (ΕΡΤ-3): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Πολωνία – Ρωσία» – (Απευθείας μετάδοση)
23:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ: TΕΛΙΚΟΙ – Προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-2): Διάφορα Αγωνίσματα – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

02:45 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Καναδάς – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ημιτελικοί – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Κροατία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 3 – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΚΥΡΙΑΚΗ, 14/8/2016

07:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – Προημιτελικός 4 – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
10:10 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί, Ημιτελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:40 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

15:55 (ΕΡΤ-3): ΙΠΠΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
17:00 – 20:50 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:00 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ντουέτο προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – RSX Ανδρών Αγώνες μεταλλίων – (Απευθείας μετάδοση)
20:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Αυστραλία – Ελλάδα» – (Απευθείας μετάδοση)
19:50 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: RSX Γυναικών αγώνες μεταλλίων – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «ΗΠΑ – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ (Α) – 59kg & 75 kg – (Απευθείας μετάδοση)
22:50 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

24:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αυστραλία – Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)

01:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ (Α), ΤΕΛΙΚΟΣ (M) – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Ιαπωνία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Βραζιλία – Ρωσία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΔΕΥΤΕΡΑ, 15/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Τελικοί οργάνων – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:30 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 3μ. (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:40 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:30 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Αργεντινή – Αίγυπτος» – (Απευθείας μετάδοση)
17:00 – 19:18 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:00 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ντουέτο Τεχνικό – (Απευθείας μετάδοση)

17:15 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

17:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «ΗΠΑ – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
19:20 (ΕΡΤ-2): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

19:20 (ΕΡΤ-3): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

20:10 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Γ) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
20:15 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Νιγηρία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)

21:30 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Γ) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
23:05 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Πολωνία – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΠΑΛΗ (Γ) – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

01:30 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – 2ος Ημιτελικός (Α) Ομαδικό – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Λιθουανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Βραζιλία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΡΙΤΗ, 16/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – 4ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Γαλλία – Δανία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:40 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Κροατία – Τυνησία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-2): ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
17:40 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
17:53 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Ομαδικό (Γ) Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
18:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
19:55 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ντουέτο – Ελεύθερο Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

20:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
21:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
22:18 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Ημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
22:30 (ΕΡΤ-2):ΠΟΛΟ (Α) – 4ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
23:50 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:00 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ – (Απευθείας μετάδοση)
00:40 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
00:55 (ΕΡΤ-3): ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ – (Απευθείας μετάδοση)
02:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Γ) – Ομαδικό Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ) – 4 Προημιτελικός (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ): 4ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

04:50 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΕΤΑΡΤΗ, 17/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) – 1ος ημιτελικός, 2ος ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:00 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 1ος προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 2ος προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ. (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
13:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:50 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

15:50 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

18:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)

18:10 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
18:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
18:50-21:00 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
18:50 – 21:03 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – 470 (Α & Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

20:00 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
21:00 (ΕΡΤ-2): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – (Απευθείας μετάδοση)

21:50 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 2ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
23:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-2): Διάφορα Αγωνίσματα – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
00:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – (Απευθείας μετάδοση)
02:33 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – Ομαδικό τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
04:15 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 4ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 4 (Απευθείας μετάδοση)
05:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
06:00 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY (Γ) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΕΜΠΤΗ, 18/8/2016

06:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – 1ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:50 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 4ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:20 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
13:20 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:55 (ΕΡΤ-3): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
16:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10μ. (Γ) Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

16:30 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
17:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – Θέσεις 5-8 – (Απευθείας μετάδοση)
18:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – ΒΜΧ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
20:30 (ΕΡΤ-2): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

20:55 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ (QFs & SFs) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΠΑΛΗ – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΧΟΚΕΪ (Α) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

24:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10 μ. (Γ) Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – 2ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

01:55 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – Τελικοί 68kgr (Α) – 57kgr (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
03:50 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY (A) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
05:20 (ΕΡΤ-2): ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
05:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY (A) – Τελικός (Ζ) – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

159

Οι πιο …καυτές παρουσίες που θα δούμε στους Ολυμπιακούς του Ρίο! – Video

Ενώ περιμένουμε όλοι τη μεγάλη έναρξη των Ολυμπιακών αγώνων ακούμε για τα σοβαρά προβλήματα σε θέματα υγιεινής και εγκαταστάσεων και απ ότι φαίνεται θα είναι οι πιο πολυσυζητημένοι αγώνες όλων των εποχών αλλά για εντελώς λάθος λόγους.

65

Γιατί αποκλείστηκε η Ζαπουνίδου από τους Ολυμπιακούς αγώνες!

Η ΕΟΕ ανακοίνωσε σήμερα τα ονόματα των 92 αθλητών και αθλητριών που θα λάβουν μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο. Ενώ μέσα στη λίστα βρίσκεται το όνομα της Δέσποινας Ζαπουνίδου, όλα δείχνουν πως δεν θα της δοθεί το δικαίωμα, μιας και παρότι έχει πιάσει το όριο, το έκανε σε ανεπίσημο αγώνα, δίχως να το καταλάβει κανείς εδώ και ένα χρόνο!

Όπως πληροφορεί το ΑΠΕ-ΜΠΕ, η Ελληνίδα αθλήτρια έπιασε το όριο πρόκρισης στα 20χλμ. βάδην στον περσινό διεθνή αγώνα του Άλιτους, που όμως δεν ανήκε σε αυτούς που επισημοποιούσαν όρια πρόκρισης για το Ρίο! Ενώ λοιπόν ο αγώνας έγινε πριν ένα χρόνο, η έμπειρη αθλήτρια δεν κυνήγησε άλλον αγώνα για να πάρει την πρόκριση, αφού θεωρούσε πως την έχει εξασφαλισμένη!

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ